Organizator:

Społeczność lokalna

Podziel się

Już tej zimy na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich powstanie jeden z najwspanialszych Jarmarków Bożonarodzeniowych w Polsce. Powinien być to czas radości dla wszystkich, dlatego dokładamy wszelkich starań, by jak najwięcej osób mogło poczuć z nami magię Świąt!

DZIAŁANIA FUNDACJI IN_SPIRE

Jako Fundacja In_Spire myślimy o dzieciach z biedniejszych rodzin, mniejszych miejscowości i wiosek z Wielkopolski, dla których wyjazd na Jarmark będzie wielką atrakcją.

Na wyprawę w czarodziejski Świat Świąt zaprosimy także dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych, świetlic środowiskowych z Poznania i regionu.

A ponieważ wierzymy w wielką siłę, jak tkwi w integracji, do udziału chcemy zaprosić także dzieci ukraińskie przebywające w wielkopolskich ośrodkach lub uczące się w naszych szkołach, aby wspólnie z polskimi kolegami poczuły moc zabawy i zawiązały przyjaźnie.

Naszym celem jest sprawić, by 250 DZIECI POLSKICH I UKRAIŃSKICH wspólnie mogło spędzić ten czas na Jarmarku i poczuć magię Świąt.

Pragniemy, by nasi PARTNERZY ORAZ ZAPROSZONE DZIECI stały się częścią kolejnego projektu Fundacji – „In_Spirujące Święta".

Zorganizujmy wspólnie niezapomnianą wyprawę w Świat Świąt!

Do współpracy zapraszamy firmy, organizacje, fundacje, osoby prywatne, które chciałyby wesprzeć nasz projekt.

Dowiedz się więcej: https://jarmark.poznan.pl/pl/aktualnosci/in_spirujace-swieta/ 

 

 

 

PRZEKAZUJEMY ŻYWNOŚĆ POTRZEBUJĄCYM

W trosce o potrzebujących zadbaliśmy, by w sytuacji nadwyżki niesprzedanej żywności z niektórych punktów gastronomicznych na Jarmarku Świątecznym na Targach trafiła ona do tych, którzy jej najbardziej potrzebują. Beneficjentami będą osoby korzystające z Jadłodajni Caritas znajdujących się na terenie Poznania.

SZLACHETNA PACZKA DLA POTRZEBUJĄCYCH

Dzielenie się z innymi to najpiękniejsza forma mnożenia dobra. Jest w nas zakorzeniona tak głęboko, że nawet mając niewiele, potrafimy dostrzec kogoś kto ma mniej i mu pomóc. Może być to kawałek skromnego posiłku, który starsza pani oddaje swojemu psu. Kurtka, którą zziębnięta matka otula swoje dziecko. Ukochana piłka, która jednak bardziej się przyda koledze, który dawno nie świętował zwycięstwa. Lub Szlachetna Paczka, w której jest to, czego aktualnie brakuje potrzebującemu człowiekowi.

Potrafimy się dzielić. Pokazujemy to, gdy w wymagających momentach opiekujemy się sobą nawzajem. Nie myślimy o tym, ile mamy i czy dzieląc się będziemy mieć mniej. Z tych bezinteresownych pomocy wypływa wiele dobra i siły dla tych, którzy w danej sytuacji są bezsilni. Odzyskujemy poczucie wpływu.

Wolontariusze Szlachetnej Paczki docierają każdego roku do tysięcy rodzin dla których często głód, osamotnienie, chłód, strach o jutro są chlebem powszednim.

Od 18 listopada zapraszamy wszystkich gości Jarmarku Świątecznego na Targach do zapoznania się z historiami rodzin z Poznania i województwa wielkopolskiego: WYBÓR RODZINY i wsparcia potrzebujących. Dzielmy się dobrem z tymi, którzy mają mniej. Nie potrzeba wiele. Bo dobro to wynik dzielenia.

Jako organizatorzy Jarmarku Świątecznego na Targach wraz z pracownikami również włączamy się w pomoc drugiemu człowiekowi organizując paczki dla rodzin.

WSPIERAJ FINANSOWO SZLACHETNĄ PACZKĘ

To dzięki Dobroczyńcom Szlachetna Paczka może docierać do nowych miejsc i osób w potrzebie.

Wpłacając niesiemy wspólnie pomoc ubogim rodzinom, dzieciom, seniorom i chorym. Tym, którzy tego najbardziej potrzebują. Wpłać tutaj >> WPŁACAM

 

 

ZOSTAŃ DAWCĄ SZPIKU!

Jarmark Świąteczny na Targach to miejsce, gdzie każdy poczuje się dobrze i może również pomóc drugiemu człowiekowi. W dniu 7.12 w godzinach 17-21.00 pojawią się Nicole i Martyna – tegoroczne liderki akcji Helpers’ Generation DKMS. Wyobraź sobie, że rocznie, aż 13 tysięcy osób słyszy diagnozę dotyczącą nowotworu krwi. Wówczas całe ich życie zmienia się o 180 stopni, tak samo jak życia ich bliskich. Jeśli czujesz się na siłach i chcesz pomóc zgłoś się. Każdy chętny będzie mógł zarejestrować jako potencjalny Dawca szpiku i komórek macierzystych, oraz uzyskać odpowiedzi na wszelkie nurtujące pytania w tym zakresie. Pomożesz? Bo możesz. Masz to w genach. Do zobaczenia!