Organizator:

Zapraszamy na ostatni weekend na Jarmarku Świątecznym na Targach

Podziel się

Jarmark Świąteczny na Targach potrwa do 22 grudnia. To ostatnia szansa na gwiazdkowe zakupy i świąteczne spotkania w pięknej scenerii terenu Międzynarodowych Targów Poznańskich. To także kolejna propozycja udziału w występach artystycznych, koncertach z muzyką na żywo czy kreatywnych warsztatach.

Świąteczny Konwój Radia Zet

Już w piątek, 15 grudnia, na Jarmark Świąteczny na Targach zawita Świąteczny Konwój Radia Zet. Dla gości przygotowano moc atrakcji, a do wygrania będą kosze prezentów. Będzie można skosztować pysznej czekolady z magicznego Wawel Trucka, wziąć udział w warsztatach kulinarnych, by zaskoczyć najbliższych podczas wigilijnej kolacji, zakręcić magicznym kołem fortuny, zaśpiewać świąteczne przeboje i kolędy w strefie karaoke czy odwiedzić strefę animacji plastycznych i wygrać gadżety od Radia ZET. A to tylko niektóre z atrakcji, które szykuje Radio ZET.

Miasteczko Powstańcze

Samorząd Województwa Wielkopolskiego zaprasza do świętowania obchodów 105. Rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. W trakcie dwudniowego wydarzenia plenerowego organizatorzy będą zachęcać do aktywnego i świadomego świętowania Narodowego Dnia Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego. Odwiedzający będą mogli poczuć klimat epoki sprzed ponad stu lat, m.in. dzięki obecności grup rekonstrukcyjnych, a także wykonać stylizowane zdjęcia. Nie zabraknie konkursów, quizów i warsztatów. Tradycyjnie będzie można ogrzać się bezalkoholowym grogiem powstańczym.  Wizyta w Miasteczku Powstańczym to także doskonały sposób na zdobycie flag powstańczych, którymi Wielkopolanie udekorują domy w rocznicę powstania. 

Atrakcje dla najmłodszych

Od piątku do niedzieli zapraszamy dzieci na sportowe atrakcje w strefie Sokoliki. Czekają tam na najmłodszych rzuty mini piłkami, nauka jazdy na snowboardzie czy trasa do nart biegówek. Partner Strategiczny Jarmarku – Firma ENEA zaprasza przez cały weekend na kreatywne warsztaty w ogrzewanym namiocie, do wesołej zabawy w fotobudce 360 czy wspólnej gry w statki. Ponadto cały czas dzieci mogą korzystać ze stałych atrakcji Jarmarku: karuzele, symulator lotu saniami Świętego Mikołaja, lodowisko, autodrom, domek Świętego Mikołaja, Wielka Fabryka Elfów, spotkanie z Łosiem Marcinem czy pamiątkowe zdjęcia przy świątecznych iluminacjach zapewnią moc atrakcji każdemu maluchowi.

Weekend pełen wrażeń

W sobotę o 18:00 Samorząd Województwa Wielkopolskiego zaprasza na koncert zespołu Luxtorpeda. W niedzielę od 13:00 radio ESKA zaprasza na świąteczne atrakcje z niespodziankami, a o 17:00 finałowy koncert konkursu „MUZYKA NA JARMARKU” – na scenie wystąpi jeden z 12 zespołów, którego wskaże i nagrodzi jury konkursu.

Oczywiście nie ma świątecznego jarmarku bez tradycyjnych przysmaków. Na Międzynarodowych Targach Poznańskich oferta gastronomiczna jest bardzo szeroka – od tradycyjnych rozgrzewających potraw takich jak bigos czy pierogi – po słodkości: gofry, churrosy czy owoce w czekoladzie. To tutaj można również znaleźć bardzo szeroką ofertę świątecznych upominków – zabawki, świeczki, miody, świąteczne skarpetki, biżuteria – bardzo dużo inspiracji i propozycji na prezenty dla najbliższych!

Jarmark Świąteczny na Targach potrwa do 22 grudnia.

Godziny otwarcia:

poniedziałki: ZAMKNIĘTE

wtorki-czwartki: 11:00-21:00

piątki-soboty: 11:00-22:00

niedziele: 11:00-21:00

Wstęp na teren Jarmarku jest bezpłatny!

Szczegółowy program Jarmarku Świątecznego na Targach: www.jarmark.poznan.pl     

Jarmark realizowany jest przez Grupę MTP w ramach Betlejem Poznańskiego, partnerem strategicznym jest firma Enea, partnerem Miasto Poznań, a Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak objął wydarzenie patronatem honorowym.