Organizator:

Weekend 9-10.12 pełen atrakcji na Jarmarku Świątecznym na Targach

Podziel się

Występ Teatru Dzieci Miłość, atrakcyjne pokazy przygotowane przed Komendę Policji w Poznaniu, sportowe szaleństwa z Sokołowem i koncert gwiazd – Libera i zespołu Bibobit to tylko niektóre z atrakcji zapowiadających następny weekend na Jarmarku Świątecznym na Targach.

Jarmark na Międzynarodowych Targach Poznańskich bardzo szybko stał się jednym z ulubionych miejsc spotkań Poznaniaków. Dla stałych bywalców oraz tych, którzy nie zdążyli dotychczas odwiedzić Jarmarku Świątecznego na Targach, organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji.

W najbliższą sobotę i niedzielę od godz. 12:00 do 20:00 odbywają się w strefie ENEA darmowe warsztaty dla najmłodszych w świątecznym klimacie. W sobotę o tej samej porze na świątecznej scenie wyjątkowy spektakl dla najmłodszych – wystąpi Teatr Dzieci i Miłość ze spektaklem: „Klaudynek i Klaudynka”. Z kolei Lasy Państwowe zapraszają nas w godz. 12:00-15:00 na kreatywne zajęcia z budowania karmników dla ptaków. Od 13:00 zacznie się bardzo ciekawy program przygotowany przez Oddział Prewencji Policji w Poznaniu – tresura psów policyjnych, warsztaty kryminalistyczne czy konkursy z nagrodami będą odbywać się w okolicach sceny oraz w budynku Poznań Congress Center. O 15:00 barwne i folklorystyczne show zapewni nam lubiany i szanowany zespół „Łaniki”. Następnie zapraszamy wszystkich gości Jarmarku na koncert gwiazdy – o 17:00 wystąpi Liber, polski raper i autor tekstów. Artystyczny program w sobotę zamknie koncert realizowany w ramach konkursu: „Muzyka na Jarmarku” – zaśpiewa dla nas o godz. 19:30 zespół HEIMA.

W niedzielę od 12:00 ponownie zostaniemy zaproszeni do udziału w atrakcjach przygotowanych przez Oddział Prewencji Policji w Poznaniu, które potrwają aż do 17:00. Od godz. 13:00 na Jarmarku Świątecznym na Targach będzie można wziąć udział w świątecznych atrakcjach przygotowanych przez Radio Eska z możliwością wylosowania darmowej choinki! O tej samej porze na spotkanie z najmłodszymi na scenie zaprasza znany i lubiany Wujek Ogórek. O 17:00 zapraszamy na kolejne muzyczne spotkanie z gwiazdą – zagra dla nas sekstet BIBOBIT, dla których największą miłością jest jazz łączony z elektroniką, funkiem, groove i neosoulem. O 19:00 i 20:30 usłyszymy na scenie również zespoły RUINA BAR oraz RHBLUESS, które biorą udział w muzycznym konkursie na Jarmarku.

W najbliższy weekend w Poznań Congress Center, wejście A, odbywać się będą także Targi Biżuterii, Minerałów i Skamieniałości INTERSTONE. Wystawcy z całej Polski zaprezentują swoje minerały, biżuterię, kamienie szlachetne, rękodzieło, bursztyny, perły i wiele więcej!

Zapraszamy także serdecznie do strefy Sokolika, w której specjalnie na ten weekend odbywać się będzie moc atrakcji dla młodszych i starszych! Zabawy dla dzieci, rzuty mini piłkami, nauka jazdy na snowboardzie, trasa do nart biegówek - bardzo dużo sportowych atrakcji i wrażeń.

Poza programem specjalnym na wszystkich gości Jarmarku Świątecznego na Targach czekają atrakcje stałe:

  • karuzela wenecka
  • zjazdy pontonowe
  • domek św. Mikołaja
  • symulator lotu saniami
  • młyńskie koło
  • Mirror Cube
  • autodrom
  • lodowisko pod chmurką
  • świąteczne foto spoty i iluminacje

Oczywiście nie ma świątecznego jarmarku bez tradycyjnych przysmaków. Na Międzynarodowych Targach Poznańskich oferta gastronomiczna jest bardzo szeroka – od tradycyjnych rozgrzewających potraw takich jak bigos czy pierogi – po słodkości: gofry, churrosy czy owoce w czekoladzie. To tutaj można również znaleźć bardzo szeroką ofertę świątecznych upominków – zabawki, świeczki, miody, świąteczne skarpetki, biżuteria – bardzo dużo inspiracji i propozycji na prezenty dla najbliższych!

Jarmark Świąteczny na Targach potrwa do 22 grudnia.

Godziny otwarcia:

poniedziałki: ZAMKNIĘTE

wtorki-czwartki: 11:00-21:00

piątki-soboty: 11:00-22:00

niedziele: 11:00-21:00

Wstęp na teren Jarmarku jest bezpłatny!

Szczegółowy program Jarmarku Świątecznego na Targach: www.jarmark.poznan.pl     

Jarmark realizowany jest przez Grupę MTP w ramach Betlejem Poznańskiego, partnerem strategicznym jest firma Enea, partnerem Miasto Poznań, a Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak objął wydarzenie patronatem honorowym.