Organizator:

Poznański Jarmark Świąteczny otwarty!

Podziel się

Weekend otwarcia Poznańskiego Jarmarku Świątecznego na Międzynarodowych Targach Poznańskich za nami! W programie były aż dwa darmowe koncerty i mnóstwo atrakcji. W sobotę wystąpiła Natalia Kukulska, a w niedzielę Kasia Wilk.

Betlejem Poznańskie zawitało na Międzynarodowe Targi Poznańskie i od momentu oficjalnego otwarcia Poznański Jarmark Świąteczny cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Plac Powszechnej Wystawy Krajowej zamienił się w magiczne miasteczko św. Mikołaja i ta świąteczna atmosfera potrwa aż do 23 grudnia.

- Zaplanowaliśmy nowo powstały plac jako miejsce spotkań i odpoczynku Poznaniaków. Mamy nadzieję, że stanie się nową wizytówką Poznania, tętniącą życiem, podobnie jak dzieje się to w innych metropoliach Europy Zachodniej – mówił podczas briefingu otwierającego jarmark Tomasz Kobierski, prezes zarządu Grupy MTP.

Przez cały weekend (19-20 listopada) do godziny 14:00 każdy mógł nieodpłatnie pojeździć na łyżwach, a w sobotę od 19:00 do 21:00 na lodowisku odbyła się zabawa z DJ-em. Te taneczno-łyżwiarskie wieczory będą stałym puntem programu w każdy piątek i sobotę.

Kulminacyjny moment otwarcia Poznańskiego Jarmarku Świątecznego nastąpił w sobotę o 17:00, kiedy to nastąpiło uroczyste rozświetlenie choinki oraz koncert Natalii Kukulskiej. W niedzielę w godzinach 12:00-14:00 można było spotkać postacie z bajek – na spacer po jarmarku zaprosili Elsa oraz Olaf. O godzinie 17:00 odbył się darmowy koncert zwyciężczyni najnowszej edycji programu „Twoja twarz brzmi znajomo” – Kasi Wilk. Wstęp na Poznański Jarmark Świąteczny jest darmowy, odpłatne są poszczególne atrakcje, takie jak m.in. lodowisko, karuzela wenecka, młyńskie koło czy wizyta w domku św. Mikołaja. Pełna lista dostępna jest na stronie: https://bit.ly/jarmark_poznan_atrakcje. Bilety warto kupić online na platformie ToBilet.

Poznański Jarmark Świąteczny na Międzynarodowych Targach Poznańskich otwarty będzie do 23 grudnia, od wtorku do czwartku oraz w niedzielę w godzinach 11:00-21:00, natomiast od piątku do soboty w godzinach 11:00-22:00. Poza bogatym programem atrakcji na odwiedzających czeka duży wybór świątecznych przysmaków i stoiska z rękodziełem oraz gwiazdkowymi upominkami. Organizatorzy przygotowali także gwiazdkowe warsztaty dla dzieci.

Szczegółowy harmonogram wydarzeń oraz atrakcji zaplanowanych w ramach Poznańskiego Jarmarku Świątecznego dostępny jest na www.jarmark.poznan.pl   

Główne wejście i wjazd na parking znajdują się od ul. Głogowskiej.

Jarmark realizowany jest przez Grupę MTP w ramach Betlejem Poznańskiego, partnerem strategicznym jest Enea, partnerem Miasto Poznań, a Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak objął wydarzenie patronatem honorowym.

Partnerzy Poznańskiego Jarmarku Świątecznego: Agencja Interaktywna R360, Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych, Fundacja In_Spire, GARDENcity, Komenda Miejska Policji w Poznaniu, Łany – Zespół Pieśni i Tańca, Modra Sova Group, Multidekor, Pierwsza Poznańska Niesymfoniczna Orkiestra Ukulele, Poznań Ice Festival, Teatr Wielki w Poznaniu.

Do zobaczenia na Międzynarodowych Targach Poznańskich!