Organizator:

Natalia Kukulska Gwiazdą otwarcia Poznańskiego Jarmarku Świątecznego

Podziel się

Natalia Kukulska wystąpi w weekend otwarcia Poznańskiego Jarmarku Świątecznego! Koncert odbędzie się w sobotę, 19 listopada tuż po rozświetleniu jarmarkowej choinki o godz. 17:00 na Międzynarodowych Targach Poznańskich! Koncert będzie bezpłatny!

Natalia Kukulska to jedna z najbardziej znanych i cenionych polskich wokalistek. W swojej "dorosłej" karierze nagrała jedenaście solowych albumów, z których większość osiągnęła status złotej, platynowej lub multiplatynowej płyty. Na koncie ma wiele nagród i aż 12 nominacji do nagrody Fryderyk, którą nagrodzony został akustyczny album „Szukaj w snach", nagrany z jazzowym gitarzystą Markiem Napiórkowskim.

Wydany w 2020 roku album "Czułe struny" zawiera wybrane dzieła Fryderyka Chopina po raz pierwszy opracowane w formie utworów symfonicznych, do których powstały teksty. Wydawnictwo spotkało się z niezwykle ciepłym przyjęciem branży muzycznej oraz publiczności, błyskawicznie osiągając status Platynowej Płyty, i doczekało się edycji specjalnej wzbogaconej o niespodziewane duety, a także anglojęzyczne wersje utworów.

W zeszłym roku wokalistka obchodziła 25-lecie pracy artystycznej, co uczciła wyjątkowym wydawnictwem "Jednogłośna", a także udziałem w formacie "MTV Unplugged". 

Koncert będzie bezpłatny i będzie jednocześnie atrakcją otwarcia nowego miejsca dla mieszkańców Poznania - Placu Powszechnej Wystawy Krajowej na Międzynarodowych Targach Poznańskich, na którym znajdzie się Poznański Jarmark Świąteczny.