Organizator:

Jarmark Świąteczny na Targach nominowany do prestiżowej nagrody!

Podziel się

Poznański Jarmark Świąteczny na Targach został nominowany do grona najlepszych świątecznych destynacji w Europie w prestiżowym plebiscycie "Best Christmas Markets 2024". Dzięki głosom mieszkańców może zdobyć tytuł świątecznej stolicy Europy.

Jarmark Świąteczny na Targach jest zlokalizowany w centrum miasta, naprzeciwko Dworca Zachodniego, na historycznym placu "Plac Powszechnej Wystawy Krajowej" na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Wyjątkową atmosferę Jarmarku tworzy ogród iluminacji. Organizatorzy przygotowali ozdoby świąteczne i 20 foto spotów, w tym m. in. 16-metrową choinkę, 4-metrowego trójwymiarowego Świętego Mikołaja i Świętą Rodzinę w żłóbku. Goście mogą skorzystać z różnorodnych, darmowych atrakcji takich jak koncerty gwiazd muzyki dziecięcej, przedstawienia teatralne, warsztaty świąteczne i animacje dla dzieci. W programie znajdują się także koncerty najbardziej rozpoznawalnych polskich gwiazd muzycznych.

Na Jarmark składa się przeszło 90 stoisk z regionalnymi smakołykami, świątecznym grzańcem i rękodziełem. Jest też sporo rodzinnych atrakcji: jedyne w Poznaniu lodowisko pod chmurką, najwyższe Młyńskie Koło, domek Świętego Mikołaja, autodrom, karuzele i tor do zimowych zjazdów na pontonach. Organizatorzy zapraszają też do korzystania z atrakcji w obniżonej cenie w ramach akcji "Studenckie czwartki" oraz na piątkowe dyskoteki na lodzie. Jarmark można odwiedzać aż do 22 grudnia.

Plebiscyt jest organizowany przez międzynarodową organizację European Best Destinations, promującą kulturę i turystykę w Europie. Założona przez nią w 2009 roku strona internetowa jest najczęściej odwiedzaną stroną poświęconą turystyce w Europie od 10 lat z rzędu.

Swój głos na najlepszy jarmark świąteczny może oddać każdy. Wystarczy wejść na stronę https://www.europeanbestdestinations.com/christmas-markets. Głosowanie potrwa do 7 grudnia. Każdego dnia z jednego adresu IP można oddać jeden głos. Można to robić również ze smartfonów i innych urządzeń mobilnych.

Warto wziąć udział w plebiscycie, zagłosować na Jarmark Świąteczny na Targach i przekonać się, że każdy głos poznaniaków się liczy. Wygrana zapewni miastu darmową promocję i zwiększy rozpoznawalność. Może też sprawić, że więcej turystów odwiedzi Poznań.