Organizator:

Grudzień na Poznańskim Jarmarku Świątecznym

Podziel się

Betlejem Poznańskie zawitało na Międzynarodowe Targi Poznańskie i od momentu oficjalnego otwarcia Poznański Jarmark Świąteczny cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Plac Powszechnej Wystawy Krajowej zamienił się w magiczne miasteczko św. Mikołaja i ta świąteczna atmosfera potrwa aż do 23 grudnia.

Moc świątecznych atrakcji

Poznański Jarmark Świąteczny otwarty jest od wtorku do niedzieli (w poniedziałki jarmark jest zamknięty). Godziny otwarcia to 11:00-21:00, poza sobotami, kiedy jarmark czynny jest do 22:00. To idealne miejsce na spędzenie czasu z wnukami oraz w gronie przyjaciół. Wstęp na jarmark jest darmowy.

Na Placu Powszechnej Wystawy Krajowej znajduje się także mnóstwo atrakcji dla najmłodszych: karuzela wenecka, świąteczna kolejka czy cieszące się ogromną popularnością zjazdy pontonowe. Warto odwiedzić także pięknie zaaranżowany Domek św. Mikołaja, w którym wykonywane są pamiątkowe zdjęcia a o magiczną atmosfera dbają pracowite Elfy. Kolejnym niezapomnianym przeżyciem będą z pewnością odwiedziny w domku z symulatorem lotu saniami. Panoramiczny obraz w saniach oraz ruchome fotele sprawiają, że uczestnicy zabawy czują się jakby naprawdę unosili się nad zimową krainą. Brzmi zachęcająco? A to dopiero początek listy atrakcji! Na Międzynarodowych Targach Poznańskich można przejechać się na Młyńskim Kole, odwiedzić Mirror Cube czy symulator lotu do Laponii samolotem F-18  w strefie patrona radiowego radia Eska. W strefie partnera strategicznego – firmy Enea dzieci i młodzież mogą wziąć udział w warsztatach manualnych i  zimowej grze w statki. Enea przygotowała także fotobudkę 360°, dzięki której każdy może uwiecznić magiczne chwile na Poznańskim Jarmarku Świątecznym. Nie możemy zapomnieć także o Łosiu Marcinie, który zaprasza wszystkich do korzystania atrakcji, zagadując odwiedzających w gwarze poznańskiej.

Bilety warto kupić online na platformie ToBilet.

Weekendy pełne emocji

W najbliższy weekend odbywają się aż dwa darmowe koncerty. W sobotę o 17:00 na scenie wystąpi zespół Shake the tree w repertuarze świątecznych piosenek i kolęd. W niedzielę o 17:00 zapraszamy natomiast na koncert Chóru Teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu. Od 2 do 4 grudnia w Poznań Congress Center odbędzie się towarzyszący jarmarkowi Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych. Kolejny weekend od 9 do 11 grudnia to uwielbiamy przez Poznaniaków – Poznań Ice Festival, który w tym roku po raz pierwszy odbędzie się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Coś na ząb

Oczywiście nie ma świątecznego jarmarku bez tradycyjnych przysmaków. Na Międzynarodowych Targach Poznańskich oferta gastronomiczna jest bardzo szeroka. Od tradycyjnych rozgrzewających potraw, takich jak bigos, krokiety czy pierogi, po słodkości: gofry, churrosy, gorąca czekolada. Oczywiście w Poznaniu nie mogło zabraknąć także pyry z gzikiem.

Szczegółowy program Poznańskiego Jarmarku Świątecznego: www.jarmark.poznan.pl     

Główne wejście i wjazd na parking od ul. Głogowskiej.

Jarmark realizowany jest przez Grupę MTP w ramach Betlejem Poznańskiego, partnerem strategicznym jest Enea, partnerem Miasto Poznań, a Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak objął wydarzenie patronatem honorowym.

Do zobaczenia na Międzynarodowych Targach Poznańskich!