Organizator:

DAGADANA Gwiazdą Weekendu Otwarcia Jarmarku Świątecznego na Targach!

Podziel się

W najbliższą niedzielę, 19 listopada o godz. 17:00, podczas otwarcia Jarmarku Świątecznego na Targach wystąpi dla Was zespół z poznańskimi korzeniami - DAGADANA, który jest współtwórcą piosenki „Jesień - Tańcuj” w kinowym hicie "Chłopi"!

DAGADANA już od ponad 15 lat znakomicie łączy elementy kultury polskiej i ukraińskiej za pomocą jazzu, elektroniki czy world music. W swojej twórczości sięga po mądrości przodków zamknięte w opowieściach słyszanych w pieśniach obrzędowych.

Oprócz jazzowego instrumentarium, na scenie pojawiają się również syntezatory, którym bliżej do muzyki elektronicznej. Najważniejszym elementem brzmienia są jednak wokale, które zarówno pokazują piękno ludowego białego głosu, jak i wędrują w stronę improwizacji czy przetwarzania go go przez samplery i kontrolery dj-skie. Tam, gdzie DAGADANA dociera, przekracza granice pomiędzy narodami, sceną a publiką, udowadniając, że szczerość w muzyce zapoczątkowuje niesamowitą mistyczną przygodę, wymianę dziejącą się między ludźmi. 

DAGADANA jako jedyny zespół z Polski i Ukrainy zagrał w 2019 roku na legendarnym Glastonbury Festival! Rozpisywał się o nich amerykański National Geographic. Koncertowali w 31 krajach. Na tratwie, w kopalni, na pustyni, na największym festiwalu w Ameryce Południowej, a także podczas wielu tournée w Chinach.

Nowa płyta „Tobie” (nominowana do Nagród Fryderyk 2022) jest pełna pieśni życzeniowych (najstarszych utworów zachowanych na słowiańskich ziemiach). Folkowo-jazzowo-elektroniczne aranżacje są ważnym głosem nie tylko w polsko-ukraińskich relacjach. Zespół pokazuje, że śpiewając w ojczystych językach, można zwrócić uwagę radiowców i słuchaczy w najdalszych zakątkach naszego globu.

Koncert odbędzie się na Placu Powszechnej Wystawy Krajowej w niedzielę, 19 listopada o godz. 17:00, na terenie MTP i będzie bezpłatny dla wszystkich gości Jarmarku Świątecznego na Targach.