Organizator:

Troska o środowisko

Podziel się

Projektując tegoroczny Jarmark Świąteczny na Targach pamiętaliśmy o środowisku naturalnym i zdrowiu naszych gości, wystawców i pracowników. Wszelkie działania Grupy MTP przeprowadzone na Międzynarodowych Targach Poznańskich, związane z organizacją Jarmarku, uwzględniają zasady zrównoważonego rozwoju, a w nich niezmiernie ważne ryzyko klimatyczne. Podejmując współpracę z podwykonawcami już dziś uwzględniamy działania mające na celu obniżenie emisji gazów cieplarnianych i ich wpływu na środowisko.

Rok 2022 staje się dla Grupy MTP początkiem drogi do strategicznych zmian i analizowania emisji wynikających z prowadzonej działalności, jak i uczestnictwa różnych grup odbiorców w wydarzeniach targowych organizowanych na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Dlatego przy organizacji Jarmarku Świątecznego na Targach podjęliśmy następujące działania:

  • Wszystkie dekoracje niskonapięciowe są przyjazne środowisku

Cała iluminacja Jarmarku to ponad 43 000 lampek LED. Oświetlenie to jest przyjazne dla środowiska. Diody LED zużywają nawet do 90% mniej energii w porównaniu do tradycyjnych żarówek oraz cechują się wyższą żywotnością. Stosowanie technologii LED przyczynia się do spadku emisji gazów cieplarnianych. Zastosowanie niskiego napięcia 36V w iluminacjach jest szczególnie ważne dla bezpieczeństwa. Szczególnie najmłodszych, którzy uwielbiają wszystko dotykać.   

  • Nowoczesne rozwiązania bazujące na technologii diod eko-LED zgodne z normami energetycznymi

Oświetlenie LED wymaga 9 razy mniej prądu niż tradycyjne żarówki. Iluminacja oparta na diodach eko-LED jest nawet o 20% bardziej oszczędna od lampek LED, które można spotkać w zwykłych marketach, gdzie kupuje się najczęściej oświetlenie świąteczne do domu. 

  • Zapotrzebowanie na prąd potrzebny do zasilenia 1 h Jarmarku porównywalny jest do ilości energii pobieranej do pracy jednej płyty grzewczej (7kW/h)

Energooszczędna iluminacja Jarmarku = oszczędności prądu odwiedzających Jarmark. Im dłużej spędzają czasu z rodziną na Jarmarku, tym większe oszczędności z tytułu niekorzystania z prądu w swoich domach. 7kW to zapotrzebowanie na prąd wszystkich dekoracji świątecznych w ciągu 1 godziny.

  • Energooszczędne korzystanie z iluminacji świetlnych

Kontrolujemy i ograniczamy ilość zużywanej energii – w ciągu dnia maksymalnie ograniczamy oświetlenie, wieczorem częściowo je przyciemniamy, natomiast po zamknięciu Jarmarku iluminacje są wygaszane.

  • Oryginalny koncept - dajemy drugie życie iluminacjom i tworzącym je komponentom

Multidekor jako Firma Przyjazna Naturze podchodzi z odpowiedzialnością do środowiska na każdym etapie produkcji, szczególnie w procesie wykorzystania aluminium bazują na obiegu zamkniętym. Dlatego 80% oświetlenia użytego w projekcie było już wcześniej używane w innych projektach, zaś 100% aluminium, z którego wykonane zostały konstrukcje instalacji świątecznych Jarmarku, stanowiło wcześniej bazę konstrukcji zupełnie innych elementów dekoracyjnych. 

  • Segregacja śmieci na terenie Jarmarku Świątecznego na Targach

Chcemy, by nasi goście mogli wspólnie z nami zadbać o środowisko, dlatego na terenie Jarmarku zaplanowaliśmy ustawienie koszy na śmieci z obowiązkową segregacją odpadów.

  • Papierowe talerzyki i kubki w punktach gastronomicznych

Wraz z naszymi Wystawcami zadbaliśmy o to, by plastikowe opakowania nie pojawiły się na terenie Jarmarku. Wszyscy Wystawcy używają papierowych opakowań do pakowania żywności na wynos. 

  • Wspieramy inicjatywę „Z własnym kubkiem”

Możliwość nabycia na wybranych stoiskach gorącego napoju (kawa, herbata) z upustem 1 zł, gdy przyjdziesz na Jarmark z własnym kubkiem.

  • Eko podróż na Jarmark Świąteczny na Targach

Zachęcamy do skorzystania z przyjaznych środowisku środków transportu jakim jest np. komunikacja miejska, rower, hulajnoga. Jeśli planujesz odwiedzić nas samochodem, koniecznie zaproś - w formie współdzielenia auta - rodzinę, znajomych i zaparkuj na komfortowym parkingu podziemnym na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich!